KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17309132
nr 1730 9132
William Gislander
(1890-1937), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1927, kustklippor. Olja på duk, 67x84 cm, yttermått inklusive ram: 82x100 cm
William Gislander, svensk målare född 1890, död 1937.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 13 oktober 2025
kl 18:39:49
11/10 08:54:07
600 kr
13/10 09:58:35
William Gislander
Läs mer om William Gislander